Şirket BilgileriKurumsal Bilgiler

Kurumsal bilgiler sayflarını inceleyebilir ve Hasmatik hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Hasmatik Mimari Cam ve Metal Sistemleri

Hasmatik firmasının temelleri 1972'de Halit Samancı tarafından atılmıştır.

Faaliyetlerine başladığı ilk günden itibaren cam ve metali işleyerek modern yapı projelerindeki cepheler, kapılar, korkuluklar ile iç ve dış mekanlarda oluşan tüm gereksinimler için mimari çözümler üretmektedir.

1972 yılından bugüne yaklaşık yarım asıra dayanan üstün tecrübesi ve bilgi birikimi ile cam ve metali bir arada kullanarak yaşamın her anında ihtiyaç duyulan gereksinimlere özel hem taleplere çözüm ve kolaylıklar sunabilen hemde mekanlara şıklık ve modernlik katan cam ve metal fikirler geliştirerek modern sistemler üretmektedir.

Hasmatik yapı sektörü için geliştirdiği öncü fikirlerini mühendislik faaliyetleri ile projelendirip üretim safhasına aktarmakta ve yine son teknoloji makine parkuru ile donatılı modern üretim tesisleri ve deneyimli çalışanları ile sahip olduğu ileri seviye fiber kesim, lazer kesim, büküm, metal işleme, kaynak, zımpara, polisaj, boya, kaplama ve cam işleme kabiliyetleri ile hazırladığı projeleri en kaliteli şekilde üretebilmektedir.


Cephe Uygulamaları:

Modern yapı projeleri için transparan cepheler, hareketli dinamik cepheler, double facade cepheler, cepheye entegre olan çatı ve ışıklık (skylight) sistemleri, saçak, rüzgarlık ve güneş kırıcı sistemler geliştirmekte, sistemlere ait olan ürün, mamül, yarı mamül ve aksesuarları cam ve metali işleyerek üretmekte ve geliştirdiği sistemleri montaj ekipleri ile projelere uygulamaktadır.


Kapı Uygulamaları:

Kapı gereksinimleri için alüminyum, paslanmaz, demir, çelik ve cam gibi malzemeleri işleyerek cam kapılar, fotoselli kapılar, otomatik döner kapılar, katlanır kapılar, sürgülü kayar kapılar, güvenlik ve yangın kapıları üretmekte ve projelere montaj ekipleri ile uygulamaktadır.


Korkukuk Uygulamaları:

Yapı projelerinde bir çok alanda kullanılan ve en başta güvenlik amaçlı olup bunun yanı sıra mekanlara şıklık ve modernlik katabilen paslanmaz korkuluklar, alüminyum korkuluklar, cam korkuluklar, bazalı korkuluklar, boyalı demir çelik korkuluklar ve dekoratif ferforje korkuluklar gibi korkuluk sistemleri de Hasmatik firmasının ileri teknoloji üretim üssünde üretilmekte ve projelere uygulanmaktadır.


İç ve Dış Mekan Uygulamaları:

Cephe, kapı ve korkuluk sistemlerinin dışında yine cam ve metalin bir arada kullanımı ile iç ve dış mekanlar için dekoratif uygulamalar geliştirilmektedir. Ofis bölmeleri, cubicle bölmeler, soyunma kabini bölmeleri, duş ve tuvalet bölmeleri, squash kortları gibi bölme uygulamaları gerçekleştirir. Bunların yanı sıra özel projeler geliştirerek duşakabin uygulamaları, fuar standtları, mağaza, showroom ve vitrin uygulamaları, cafe ve restoran çözümleri, kış bahçeleri vs. gibi mekanlara özel çözümler ve uygulamalar gerçekleştirir. Yine cam ve metali kullanarak cam zemin, cam tavan, cam duvar, panoramik asansör gibi dekoratif uygulamalar geliştirir.


Metal Tasarım, Metal İşleme, Cam İşleme:

Ayrıca Hasmatik ileri teknoloji ürettim üssünün bir bölümü olan metal tasarım merkezinde metale şekil vermektedir. Son teknoloji lazer kesim ve fiber kesim makineleri ile her cins metalin her türlü ebadını en iyi kalite ile ve en hızlı şekilde kesebilmekte müşterilerden gelen fason kesim taleplerini karşılamaktadır. Ayrıca büküm taleplerini de 2 adet abkant büküm makinesi ile istenilen şekillerde büküm yapabilmektedir.

Bir diğer bölüm olan metal işleme merkezinde son teknoloji cnc tezgahlar ve işleme merkezleri ile metali istenilen şekle sokabilmekte ve Hasmatik farkı ile özen ile işlemektedir. Bunların yanı sıra kaynak atölyesinde kaynak işlemlerini yapabilmekte ve hemen akabinde özel polisaj ve zımpara robotları ile metalin kusursuz hale gelmesini sağlamaktadır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda metali istenilen türde boya yada kaplama uygulamaları ile sonlandırıp teslimata hazır halde getirmektedir.

Cam işşleme biriminde de cama şekil vererek lamine cam, ısı cam, bombeli cam, satina cam, kenar işleme, yüzey işleme, rodaj, temper, cama renk verme, cama özel baskı vs gibi gereken tüm işlemleri yapabilmekte ve camları projelere entegre etmektedir.